Historie firmy

Když pan Leopold Vysibla, syn policejního nadstrážníka, zakládal v roce 1906 pohřební ústav Pietas, jeden z prvních soukromých pohřebních ústavů v českých zemích, pravděpodobně netušil, že se jeho příjmení zděděné po předcích francouzského původu, které na Moravu zavlály napoleonské války, stane synonymem pro tzv. poslední věci člověka.

Po smrti zakladatele se řízení podniku věnovali synové Leopold, Otakar a Jaroslav a to až do znárodnění v roce 1950.

Úroveň pohřbívání byla tehdy na velmi vysoké úrovni, což dokazuje rozsah a kvalita nabízených služeb. Pohřební služba Pietas – Vysibla vlastnila již ve 20. letech 20. století pohřební vozy Škoda a Ford, stejně jako květinový vůz určený pouze pro smuteční vazbu a pohřební sáně pro zimní období. Návrat k přirozeným hodnotám, mezi které patří také osobní vlastnictví soukromého majetku, umožnil v roce 1991 obnovení rodinné tradice a znovuobnovení firmy.

V roce 2014 rozšířil pohřební ústav své působení a začal provozovat pohřební službu na Zelené Hoře ve Žďáře nad Sázavou, kde je kancelář umístěna přímo v areálu obřadní síně.

Jako důkaz snahy o neustálé zlepšení kvality poskytovaných služeb obdržela firma v roce 2004 na mezinárodním veletrhu pohřebnictví VENIA v Brně jako první a zatím jediná pohřební služba v kraji Vysočina Znak kvality, který propůjčuje Sdružení pohřebnictví v ČR.

Pietas - Vysibla, s.r.o.

Pohřební služba na Zelené hoře, Žďár nad Sázavou

tel.: +420 566 625 861 - NONSTOP
email: pietas@pietas.cz

Firma Pietas-Vysibla těží z dlouhodobých zkušeností svých zakladatelů. Smyslem naší činnosti je služba v pravém slova smyslu a jejím základem je úcta k zesnulým. Bolest z odchodu Vašich blízkých nemůžeme zmírnit, ale pomůžeme Vám ulehčit Vaši situaci samozřejmým poskytnutím kompletních pohřebních služeb.

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.